Op zondagmiddag 23 april vertoont Voet van Oudheusden in samenwerking met Theater De Fransche School in de filmcyclus “Tijdsbeelden” de film O, Collecting Eggs Despite the Time
Het verhaal speelt in Duitsland in de periode 1930-1950 en gaat over Max Schönwetter (1874-1961) die in zijn leven 19.206 eieren verzamelde. Het was zijn levenswerk om de wereld van het ei te ordenen, terwijl in de wereld om hem heen aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog de chaos uitbrak. Op straat marcheren de nazi’s, binnen meet hij de eitjes van de oostelijke baardgrasmus.
Van de doorschijnend geelbruine eieren van de Tibetaanse lammergier tot het ei van de Britse zeekoet met zijn Jackson Pollockachtige spetters – de Duitse ornitholoog verzamelde ze allemaal. Zijn correspondentie met medewetenschappers en verzamelaars schetst de tijdgeest en de monomane verzameldrang van Schönwetter en zijn collega’s.